مرکز پرستاری نیکداد

نگهداری از سالمند آقا در تهران

نگهداری از سالمند آقا در تهران سرویسی ویژه و مختص به سالمندان آقایی است که در دوران کهولت سن قادر به مراقبت از خود نبوده و به کمک نیاز دارند، اما تلاش های عزیزان و بستگانشان برای کمک به آنها بدلیل همزمان بودن با مشغله های کاری، تحصیلی و شخصی دنیای مدرن کنونی راه به جایی نبرده و به باری غیرقابل تحمل تبدیل گردیده زیرا همانطور که در نگاه اول به نظر می رسد مراقبت از سالمندان ( چه خانم و چه آقا ) کار ساده ای نیست و این امر مستلزم صرف زمان و حوصله ی زیاد برای حفظ وضعیت طبیعی، روحی و جسمی فرد سالمند، توام با در نظر گرفتن عوامل زیادی از جمله جنبه های اجتماعی و روانی وی میباشد. 

اگر برای نگهداری از سالمند آقا در تهران در پی یافتن یک مراقب حرفه ای، مجرب و کاربلد میباشید، میتوانید با ما در موسسه ی پرستاری نیکداد در مورد بهترین نحوه سازماندهی وضعیت سالمندتان مشورت کنید و در راستای افزایش اطلاعاتتان در این خصوص در ادامه با ما همراه شوید.

پرستار آقا برای سالمند آقا

در حال حاظر وجود چهره های حرفه ای آقا تحت عنوان پرستار سالمند توانسته اند کمک شایانی در خصوص ارائه ی خدمات به سالمندان مرد داشته باشند زیرا آنها را بهتر درک کرده، ارتباط موثرتری برقرار نموده و در مواقعی که سالمند با مشکلاتی چون ناتوانی های حرکتی ( ویلچری بودن ) یا بیماری مواجه است و یا به تخت وابسته بوده و نیازمند پوشک شدن میباشد، بدلیل برخورداری از قدرت بدنی بالا برای جابجایی در انجام امور نظافتی ( استحمام و تعویض لباس ) ، عملکرد بهتری و موثرتری از خود نشان میدهند. 

در حقیقت با سپردن سالمند خود به متخصصان مجرب آقا که در این خصوص آموزش های لازم را دیده اند، عزیزان و نزدیکان شما در دستان خوبی خواهند بود که از کمک های واجد شرایط برخوردار میگردند.

مسولیت های یک نگهدار سالمند آقا

پایندی به رژیم برای افراد مسن و بیمار
ارایه ی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان
پیشگیری منظم از زخم بستر
انجام دستورات پزشکی
حمایت روانی و رویکرد فردی
نظارت منظم بر وضعیت عمومی
انجام مراحل فیزیولوژیکی
رعایت قوانین رازداری
تماس با پزشک یا آمبولانس در شرایط اورژانسی

چگونه یک نگهدار سالمند آقا قابل اعتماد استخدام کنیم؟

امروزه در سطح شهر آژانس های پرستاری زیادی در گروه های پرسنلی خانم و آقا برای رفاه حال مشتریان اقدام به فعالیت در این زمینه با هدف ارائه مراقبت های بهداشتی، کنترل مصرف دارو، حفظ سلامت و افزایش عمر، بهبود کیفیت زندگی، حفظ روابط نزدیک، ایجاد آسایش روانی بستگانی که مشغول کار، تربیت فرزندان و امور خود هستند ( و به سختی می توانند زمانی را برای نظارت مداوم و برقراری ارتباط با یک سالمند، پیروی از توصیه های پزشک، اقدامات پیشگیرانه، سازماندهی اوقات فراغت و غیره پیدا کنند )، نموده اند. 

برای این منظور لازم است در خصوص مراکز مختلف دارای مجوز در این حیطه تحقیق نموده و در ابتدای امر از جانب کیفیت خدمات، برخورداری از مجوزهای لازم، حرفه ای بودن پرسنل در حال خدمت و درصد بالای رضایت مشتریانشان اطمینان حاصل نمایید. 

ما در مرکز پرستاری نیکداد از متخصصان واجد شرایط با تجربه گسترده در این زمینه استفاده می کنیم تا با کار کردن روی سبک صحیح زندگی و دریافت خدمات پرستاری با قیمتی مقرون به صرفه ، امید به زیستن را بطور چشمگیری در بین سالمندان ارتقا دهیم

خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط نگهدار سالمند آقا

در حقیقت حجم خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط نگهدار سالمند آقا و خانم یکسان بوده و تنها متاثر از سن، وضعیت سلامتی فرد، وجود بیماری های مزمن و تجویز پزشک میباشد. 

اما اغلب در مواجه با چنین رویدادهایی خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط پرستار سالمند مرد محدود نه اما اغلب شامل موارد زیر میباشد

مراقبت از حمام و بهداشت سالمند

مراقبت از حمام سالمند در منزل بخشی از خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط پرستار سالمند آقا در منزل است که سالمندان آقایی که به دلیل شرایط جسمی و روحی برای استحمام به تنهایی در منزل یا با کمک اعضای خانواده مشکل دارند، از این سرویس استفاده می کنند. 

کادر پرستاران حرفه ای ما در نیکداد در انجام تمام امور نظافتی سالمندان ( توالت رفتن، تعویض لباس، کوتاهی ناخن ها و غیره ) دقت بخرج داده و بمنظور رفاه حال سالمندان، قبل و بعد از استحمام دمای بدن، فشار خون، نبض و … را چک می کنند تا با خیالی آسوده استحمام کنند.

توانبخشی

توانبخشی سالمندان در منزل یکی دیگر از خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط مراقب سالمند آقا در منزل است که در آن فیزیوتراپیست، کاردرمانگر یا گفتار درمانگر آقا برای ارائه توانبخشی به خانه مددجو مراجعه می کند.

در حقیقت این پرستاران با ارائه تمرین پیاده روی و دستورالعمل های آموزشی در داخل یا خارج از خانه ی مددجویان، به انها کمک میکنند تا توان خود را بازیافته و برای عملکردی با بیشترین تاثیر گذاری ،برای هر فرد توانبخشی عملی را متناسب با زندگی روزمره اش ارائه می دهند.

مدیریت درمان در نگهداری از سالمند آقا

در صورت بیمار بودن سالمند ، مدیریت درمان خانگی و پزشکی از دیگر خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط نگهدار سالمند آقا در منزل است که در آن پرستار درمان های ارائه شده توسط بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز مراقبتی را برای سالمندانی که تمایل ندارند و یا در رفت و آمد به مراکز مراقبتی مشکل دارند، در محیط پر از آرامش خانه ارایه میدهد.

 در صورت تقاضا برای این خدمات، پرستار سالمند آقا داروها را تفکیک و بسته بندی کرده، تقویم دارویی را مدیریت میکند و علاوه بر اندازه گیری فشار خون و دمای بدن، قادر به مراقبت از زخم بستر و کنترل و تخفیف علایم بیماری هایی همچون آلزایمر و پارکینسون نیز میباشد.

مراقبت برای زوال عقل

مراقبت از زوال عقل یکی از پرطرفدارترین خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط پرستار نگهدار سالمند آقا برای افراد مبتلا به زوال عقل با هدف بهبود عملکرد جسمی و روحی کاربران و کاهش بار مراقبتی پرستاری بر دوش خانواده‌ها بوده که در راستای تحقق این ارمان ما با تکیه بر توانمندی پرسنل خود به ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش عملکردی در زندگی روزمره ی سالمند می‌پردازیم.

از آنجایی که ما در پرستاری نیکداد مراقبت های تخصصی را به طور خاص برای زوال عقل ارائه می دهیم، در مقایسه با سایر مراکز فعال در این زمینه، پیشرو بوده و مدعی به عملکردی بی مثال میباشی

توجه به ابعاد روانی سالمند

توجه به ابعاد روانی سالمند، بخش مهمی از خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط نگهدار سالمند آقا در منزل است که در آن بمنظور رفع نیاز روحی سالمندان پرستار به حمایت از فعالیت های سرگرم کننده تفریحی و مورد علاقه ی این قشر عزیز میپردازد تا با پر کردن اوقات فراغت این عزیزان، محدود شدن دایره ی توانمندی و فعالیتیشان کمتر به چشم آمده و دوچار یاس و انزوا نگردند.

مراقبت از تغذیه و ایمنی سالمند

این بخش از خدمات ارائه شده توسط پرستار منزل عمدتا در پشتیبانی از زندگی روزمره ی سالمند معنا می یابد تا سالمند با بهره مندی از یک رژیم غذایی سالم و حفظ ایمنی ( در طول روز، در حین حرکت و در رخت خواب ) ،دوران سالمندی کم عارضه تری را سپری نماید.

فهرست مطالب